Tim Hecker ir Kanādā dzīvojošs mūziķis un skaņas mākslinieks, dzimis Vankūverā. Sākot ar 1996. gadu viņš ir producējis virkni audio darbu priekš „Kranky”, “Alien8”, “Mille Plateaux”, “Room40”, “Force Inc", Staalplaat”, and ”Fat Cat”. Viņa darbi tiek skaidroti, kā “strukturāli embienti”, “tektoniski krāsaini” un “katedrāliski, muzikāli elektroniski”. Ja, dziļāk tad mākslinieks savā mūzikā fokusējot, pēta skaņas intersekcijas, disonansi un melodiju, sekmējot pieeju skaņdarbiem, kuri ir garīgi un emocionāli. “The New York Times” ir aprakstījuši viņa darbus, kā ļaunu notikumu priekštvēstnešus, abstraktus veidojumus, kuros statiska un basīga rīboņa ir iepīta lēnās notīs, akordos, tas ir, kā bezdibenis zemes virsu, kurš ir gatavs aprīt visu savā ceļā.
Jaunais albūms „Ravedeath 1972” iznāca 2011. gada 14. februāri. Tas tika ierakstīts pagajušā gada, jūlijā, Īslandē, vienā no Rejkejvikas baznīcam, sadarbībā ar Benu Frostu. Ērģeļu skaņas tika ierakstītas praktiski
vienas dienas laikā, un vēlāk studijā kopā ar Frostu, viss tika miksēts un rekonstruēts.
Jautājums, sakarā ar albūma ilustrāciju. Kāda velna pēc, tie zēni, no jumta grūž tās nabaga klavieres?
Man bija interesanti palasīt citu cilvēku recenzijas par šo albūmu, gribētu drusku citēt Tyler Fisher (http://www.sputnikmusic.com/profile.php?name=FlawedPerfection) apskatu par "Ravedeath 1972". Tims Hekers ir 21. gadsimta labākais impresionists, mūzikā. Pēc definīcijas embientā mūzika ir gandrīz impresionistiska, ne tādā mērā, kā, mūzikas teorētiķi par to runā "Debussy" un "Ravel" darbos, kuros mākslinieki izmanto paplašinātos tonālos konceptus, embientā mūzika ir vairāk strukturāli līdzīga minimālistiem, kā „Erik Satie” un „Arvo Part”, bet visi iepriekš minētie, ir impresionisma mākslinieki, kuri muzikāli, vai kā citādi, iztēlojas ainu, piedēvējot tai noteiktu formu, drīzāk nekā definējot to detaļās. Embientā mūzika, itkā steriotipisko, neskaidrību aizgūst no impresionistu tradīcijām.
Par spīti Hekera, iepriekšējiem, spēcīgajiem albūmiem, „Ravendeath, 1972” ir viņa veiksmīgākais, ipresionistiski, vismonolītiskākais albūms, ierakstā Hekers pielieto tipiski ekspansīvu skanējumu, kā arī saglabā lietiški provokatīvu skatījumu.
Albūma vērtējums(10/10) - 8/10
Viedoklis - Līdz šim Timu Hekeru biju klausījies, diezgan pavirši, no iepriekšējiem viņa veikumiem sirdī iekritis ir albūms, "Fantasma Parasrasie" - 2008. gada ieraksts, kopā ar Eidenu Beikeru. Šoreiz par "Ravedeath 1972", īsti, neizteikšu savu skatījumu, jo par tāda veida mūziku, sakarīgu recenziju man ir uzrakstīt pagrūti, bet uz priekšdienām, mēģināšu izteikt savu viedokli, klausoties, iedziļinoties, domājot līdzi mūzikai un analizējot citu cilvēku teikto. Vienu vārdu sakot, mūzika ir fantastiska, divu dienu laikā, albūmu pārklausījos apmēram 10 reizes, un iesaku to noklausīties visiem! :) paldies.
Asociācijas -
Ieteikumi -
linki
linki